Jakie właściwości posiada herbata zielona

Zielona herbata to jeden z najpopularniejszych rodzajów herbat. Nie ma się temu co dziwić, bo jest ona niesamowicie aromatyczna, jak również zdrowa. Zanim jednak po nią sięgniemy, dobrze byłoby zapoznać się z jej właściwościami. Jest ich naprawdę całkiem sporo. Warto byłoby także wiedzieć, czym kierować się przy wyborze herbaty zielonej. Na szczęście, znajdziemy ją w wielu sklepach, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych.

Zwiększa odporność i oczyszcza organizm z toksyn

Herbata zielona słynie z zawartości mnóstwa polifenoli. Charakteryzują się one silnym działaniem zwalczającym wolne rodniki. Te zaś przyczyniają się do rozwoju wielu mniej i bardziej niebezpiecznych chorób. Na tym jednak nie koniec. Zielona herbata stanowi również wsparcie dla osób odchudzających się, ponieważ znacząco przyśpiesza nasz metabolizm. Polecana jest więc osobom, które pragną zrzucić nadprogramowe kilogramy. Poza tym, dzięki systematycznemu popijaniu naparu z herbaty zielonej można będzie poprawić wygląd swojej skóry, włosów oraz paznokci. Herbata ta jest bowiem w stanie oczyścić organizm z toksyn.

Jak wybrać dobrą zieloną herbatę?

Herbatę zieloną dobrze byłoby wybierać starannie. Najważniejsze jest bowiem to, aby była ona produktem jak najwyższej jakości. Dobrym pomysłem może więc okazać się wyprawa do herbaciarni. Wydaje się, że najlepiej będzie postawić na herbatę liściastą. Ta w formie torebek nie będzie zbyt odpowiednia. Warto byłoby także pamiętać o tym, że herbata zielona może być wzbogacona o dodatek płatków kwiatowych bądź kawałków suszonych owoców. Każdy z nas musi mieć na uwadze także to, że satysfakcjonujące rezultaty pojawią się jedynie pod warunkiem systematycznego popijania zielonej herbaty. Jednorazowe wypicie filiżanki naparu na niewiele się niestety zda. Ważna jest także odpowiednia sztuka parzenia herbaty. Nigdy nie powinno się zalewać jej wrzątkiem. Woda powinna mieć temperaturę około 70 stopni Celsjusza.

About the Author

Related Posts